20. forduló - eredmények és tabella

2011.01.30. 19:58 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Végetért a két vasárnapi mérkőzés is, talán nem pont erre az eredményekre lehetett számítani, de hát ez a Bundesliga szépsége. Íme az eredmények és a tabella:

Tim Wiese KUNG-FU mutatványa (VIDEÓ)

2011.01.30. 14:33 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

A szombati Werder - Bayern (1-3) mérkőzésen kiállításra is került sor a 88. percben. Íme miért:

Forrás: youtube.com

Szombati eredmények

2011.01.29. 20:55 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Dortmund, Mainz, Bayern győzelem és Schalke ill. Hamburg vereség született. Íme:

Bayer Leverkusen 2-0 Hannover

2011.01.28. 22:27 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

A hétvégi forduló nyitómérkőzésén a tabella 2. és 3. helyezetje csapott össze. A hazai csapat már a félidőben beállította a végeredményt Vidal és Rolfes gólján keresztül. Így 8 pontra csökkent hátránya az élen álló Borussia Dortmund-al szembe, de utóbbinak eggyel kevesebb lejátszott mérkőzése van, ugyanis holnap játszik idegenben a Wolfsburg együttese ellen.

Forrás: bundesliga.de

20. forduló - mérkőzések

2011.01.28. 12:27 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Kagawa-nak véget ért az idei szezon

2011.01.27. 23:09 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Az elmúlt hetekben Ázsia kupában szereplő Dortmund játékos, Shinji Kagawa súlyos sérülést szenvedett a Japán - Dél-Kórea mérkőzésen, ahonnan végül ők kerültek ki győztesen.

Kagawa idei szezonja pazar volt, úgy klub szinten, mint a válogatottban, olyannyira, hogy a Manchester United érdeklődését is felkelltette. Viszont ez az idény itt ér véget, miután sajnálatos módón eltört a lábközép csontja.

Rakitic is távozhat a Bundesligából (*)

2011.01.27. 16:53 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Több tényező is alátámasztja ezt a kijelentést: a Schalke komoly pénzügyi gondokkal küzködik, e mellett pedig Ivan Rakitic-nak az év végén lejár a szerződése.

Rakitic még 2007-ben érkezett a Schalke-hoz 4 millió euróért a Basel-től, most pedig annak feléért készülnek eladni a Sevilla-nak. A 22 éves horvát eddig 97-szer lépett pályára a Bundesligában.

Forrás: goal.com

*=az átigazolás végbement.

Két új csatárt igazolt a Wolfsburg

2011.01.27. 11:45 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Egyikük se nagy név: Mbokani az AS Monacoból érkezett kölcsön a szezon hátralevő részére. A kongói játékos nem kapott sok játékszerepet a francia első osztályban, ezért döntött a Wolfsburg mellett.

Másik igazolás pedig Srdjan Lakic, a 27 éves bosnyák, aki a Kaiserslauterntől fog érkezni a szezon végén. Mivel szerződése lejárna, ingyen érkezhet a két évvel ezelőtti német bajnokhoz. McLaren, a Wolfsburg-i edző tökéletesnek látja arra a célja Lakic-t, hogy pótolja honfitársát, Edin Dzeko-t.

DFB Kupa negyed-döntő eredmények

2011.01.27. 10:00 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Háromból két másodosztályú továbbjutott, Bayern simán hozta a meccset, a Schalke-t pedig a 17 éves Draxler mentette meg. Íme az eredmények:

Január 25

HosszabbításSchalke3 - 2Nurnberg

Január 26

90 percDuisburg2 - 0Kaiserslautern

90 percEnergie Cottbus1 - 0Hoffenheim

90 percAlemannia Aachen0 - 4Bayern Munich

Két volt világbajnok távozik Németországból

2011.01.26. 16:12 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Egyikük, a már említett, Andrea Barzagli, aki ma délután esik át az orvosi vizsgálatokon Torinóban.

A másik pedig Mauro Camoranesi, aki a tavaly nyáron érkezett a Juventustól (8 év játék után), ám mindössze 7-szer lépett pályára, ebből csak 3-szor volt kezdő játékos. A Stuttgart hivatalos honlapján olvasható a nyilatkozat, miszerint eldöntött tény, hogy Camoranesi-nek nem lesz meghosszabbítva a szerződése, így szabadon távozhat akár már most januárban. Már több csapat is szóba került, köztük van a Newcastle United és a Tottenham Hotspurs.

Mark Van Bommel elhagyta a Bayern München-t !

2011.01.25. 16:06 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

A 33 éves holland, eddig nem kinyílvánított összegért cserébe, elhagyta a német bajnokot. Új csapata nem más, mint az olasz tabella élén álló AC Milan.

Van Bommel még 2006-ban csatlakozott a Bayern Münchenhez az FC Barcelona-tól. Több mint 100-szor játszott a német gárda mezébe.

Hajnal Tamás nem igazol a Stuttgart-hoz

2011.01.24. 17:01 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Ezt a VfB Stuttgart sportigazgatója, Fredi Bobic jelentette ki, azzal az indokkal alátámasztva, hogy a csapat játékoskerete tele van, akkor lehet szó igazolásokról, ha távoznak játékosok: "Ha szóba is jön a magyar játékos Stuttgart-ba, az nem most januárban lesz."

Úgy néz ki tehát, hogy Hajnal tovább kell koptassa a Borussia Dortmund padját, mivel nem sok esélye van a játékra, komoly ellenfelei vannak a posztján: Götze, Kagawa, Lewandowski, Zidan.

A Freiburg ajánlatot kapott Papiss Cissé-ért

2011.01.24. 13:02 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

A napokban a Wolfsburg együttese tett 12 millió eurós ajánlatot a Freiburg csodacsatárának, miután eladták Edin Dzeko-t, ezáltal komoly csatárgondokat okozva maguknak.

Cissé még 2010 januárjában érkezett Németországba a francia Metz-től. Idén nagyszerű formát tanúsított, 15 gólt szerzett 17 mérkőzés alatt. 2014-ig lenne érvényes szerződése a Freiburg-al.

Cissé-t szóba hozták már a Genoaval, Juventussal, Villarreallal és az Arsenallal, de mostanra a Wolfsburg tűnik az esélyesnek.

Tabella a 19. forduló után

2011.01.23. 19:55 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

18 Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach 19 3 4 12 28:50 -22 13 Kiesés Gleich

A Gollövőlista élén 15 góllal továbbra is Demba Cissé áll (Freiburg), de Mario Gomez triplája felvitte őt is 15 gólra, amig Theofanis Gekas, maradt 14nél.

Leverkulseni győzelem idegenbe, és dráma Hoffenheimban

2011.01.23. 19:47 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

A Leverkulsennek győznie kelett a Mönchengladbach otthonában ahoz, hogy nagyot szakitson a hétvégi csetlések miatt, és Kadlec góljával már a 37. Percben rezgett a háló. Az előnyt Castro tovább növelte félidő előtt, és hiába volt Stranzl gólja, a német újra betalált beállitva ezzel az 1-3as végeredményt. Ezzel az értékes 3 pontal a Bayer felugrik a 2. helyre.

Komoly drámák között ért véget a Hoffenheim - St.Pauli találkozó. Commper a félidőre 1-0ás vezetést biztositott a hazaiaknak, de a St. Pauli a második félidőbe visszatért Kruuse góljával, sőt a sok támadásnak hála Asamoah bevette a kaput a 81, percben. A hazaiak nem omlottak össze, és az utolsó percben sikerült Alabanak egy szerencsés góllal beállitani a 2-2es remit.

Január 23,

Monchengladbach1 - 3Bayer Leverkusen

Hoffenheim2 - 2St. Pauli

Forrás:bundesliga.de

livescore.com

19. forduló zárómérkőzései

2011.01.23. 11:25 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Első ránézésre sima mérkőzések, de aki hetente követi a német bajnokságot, az tudja, hogy bármi megtörténhet. Ennek ellenére mi logikusan tippeljük meg a meccsek végkimenetelét:

ÓraJanuár 23

15:30Mönchengladbach? - ?Bayer Leverkusen

17:30Hoffenheim? - ?St. Pauli

Mi tippünk: Mönch. vs. Leverkusen - 2 ; Hoffenhaim vs Pauli - 1 ;

De ha komolyan érdekel a fogadás, akkor tippeket ITT találsz.

FC Köln 3-0 Werder Bremen

2011.01.22. 21:19 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

48.000 néző nézte végig, ahogyan a Werder Bremen 3-0-ás vereséget kapott. Podolski duplája és Matuschyk gólja hozta meg a végeredményt. Ezzel az eredménnyel Köln már nincs kieső helyen.

Csapatok felállása:

Köln: Rensing - Andrezinho, Geromel, Ehret, Eichner - Lanig, Matuschyk - Peszko (McKenna 85'), Podolski (Yabo 88'), Clemens (Yalcin 88') - Novakovic

Bremen: Wiese - Fritz, Mertesacker, Pasanen, Silvestre - Frings - Bargfrede, F. Kroos (Marin 39') - Hunt (Wagner 75') - Arnautovic (Avdic 56'), Pizarro

Érdekes eredmények születtek a délután folyamán

2011.01.22. 17:42 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Borussia Dortmund végig vezetett 1-0, de a sok helyzet kihasználatlansága megbosszulta önmagát, és Götze mellé Pavel Pogrebnyak is felkerült a góllövők közé. Végezetül ez az eredmény is tovább növeli a BVB előnyét követőivel szemben, miután a Hannover és a Mainz is kikapott hazai pályán. Hannoverből Raúl, még Mainzból Kjaer találata hozta meg a vendégek három pontját.

A Bayern sima győzelmet aratott, miután Thomas Müller és Arjen Robben egyszer, még Mario Gomez háromszor talált a Kaiserslautern kapujába. A mai nap még egy mérkőzés fog megrendezésre kerülni, nagyjából egy óra múlva (Köln - Werder). Íme az eredmények:

Simon Kjaer London-ban köthet ki

2011.01.22. 12:59 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Chelsea közel van egy új védő leigazolásához. A kiszemelt nem más, mint a Wolfsburg 21 éves, dán válogatott közép-védője, Simon Kjaer.

Carlo Ancelotti (Chelsea) még az olasz AC Milan edzője ként figyelt fel az akkori Palermo játékosra, és most készen áll 12,5 millió eurót fizetni érte. Hétfőre hivatalosan is kijelenthetik az igazolást.

Mainz - Wolfsburg előzetes

2011.01.22. 12:12 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Az első idei mérkőzésük, amit a Volkswagen Arénában kapott helyet igencsak emlékezetessé sikerült: 3-0-ás hazai vezetés után tudtak fordítani a Mainz játékosai, és megnyerték a mérkőzést 4-3-as arányban. A győztes gólt Szalai Ádám szerezte a 85. percben.

Izgalmas mérkőzésnek ígérkezik, a Wolfsburg revansot szeretne venni a Mainz-on a vereség miatt, ám Edin Dzeko nélkül, aki idő közben a Manchester City-hez igazolt, igen érdekes lesz.

A hazai csapat pedig igyekszik megszerezni a második helyet a tabellán, ami történelmi lenne a két évvel ezelőtt még másodosztályban játszó csapat számára.

Várható felállás:

Mainz: Müller / Zabavnik, Bungert, Novenski, Fuchs / Soto, Fathi, Caligiuri / Szalai, Schürrle, Holtby

Wolfsburg: Benaglio / Riether, Kjaer, Friedrich, Schafer / Mandzukic, Cigerci, Josué, Dejagah, Diego / Grafite

Mi tippünk: 1X, de fogadási tippeket ITT találsz.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart előzetes

2011.01.22. 11:12 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Az idei szezon eddigi legjobb formában levő csapata, azaz a Borussia Dortmund ma hazai pályán fog játszani az utolsó előtti helyezet ellen, aki viszont nagyon jól kezdte az idényt, ugyanis sikerült hazai pályán megverniük az akkori második helyezet Mainz-ot.

Még a Dortmundnál csak Bender és Zidan nem fog pályára lépni biztosan, addig a Stuttgartnál komoly csatárgondok vannak: se Marica, se Martin Harnik, de még Cacau se képes vállalni a játékot, így az edző valószínüleg egy csatárral fog játszani, Pavel Pogrebnyak-al.

Tehát úgy néz ki, hogy a Stuttgart lendületbe került, a játékosok magabiztosabbak lettek és egyre komolyabban veszik  az utolsó helyek elkerülését, így szép mérkőzést láthatunk, jó atmoszférával, csaknem 80.000 szurkóló lesz jelen a dortmundi stadionban.

A Stuttgart-i összecsapásból az idegenbeli Dortmund került ki győztesen (1-3).

Várható felállások:

BVB: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - da Silva, Sahin - Blaszczykowski, Götze, Großkreutz - Barrios

Stuttgart: Ulreich - Funk, Tasci, Delpierre, Molinaro - Träsch, Kuzmanovic, Gentner - Gebhart, Boka - Pogrebnyak

Mi tippünk: 1-es, de fogadási tippeket ITT találsz.

Barzagli visszatér Olaszországba

2011.01.22. 10:39 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Andrea Barzagli ügynöke, Claudio Orlandoni nyilatkozata szerint a 29 éves, egykori világbajnok olasz védő már csak néhány kissebb részleten tárgyal a Juventus-al, aki kb. 1 millió eurós ajánlatott tett az egykori Palermo védőért, akinek a nyáron lejár Wolfsburg-ba szóló szerződése.

Barzagli még 2008-ban csatlakozott a német együtteshez.

19. forduló - szombati mérkőzések

2011.01.22. 00:10 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

15:30Bayern München? - ?Kaiserslautern

15:30Borussia Dortmund? - ?Stuttgart

15:30Freiburg? - ?Nürnberg

15:30Hannover? - ?Schalke

15:30Mainz? - ?Wolfsburg

Érdekes mérkőzések előzetesei hamarosan.

Ballack a Wolfsburg-hoz igazolhat

2011.01.21. 22:56 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Kilenc hónap eltelte után Michael Ballack még mindig a padot koptatja a meccsek javarészén. Úgy tűnik, hogy mára megunta és elfogadja a Wolfsburg ajánlatát.

Ballack legutóljára a Bochum elleni barátságos mérkőzésen játszott, ahol gólt is szerzett. A hétvégi Mönchengladbach elleni meccsre is készen áll egészségügyileg, talán jó döntés lenne Jupp Heynckes, a leverkuseni edző részéről, ha játszatná a 34 éves 'veteránt'.

Hamburg SV 1-0 Eintracht Frankfurt

2011.01.21. 22:46 | BundesOnline Team | Szólj hozzá!

Schalke után az Eintracht Frankfurt is áldozatául esett a Hamburg-nak. Az egyetlen gólt a sérülésből visszatérő, horvát nemzeti vállogatott, Mladen Petric (65.percben) szerezte.

A mérkőzésről elmondható, hogy a hazaiak végig domináltak, az Eintracht először csak a 16. percben tudott eljutni Frank Rost kapujáig. Az alábbi játékosok léptek színre az 50.000 néző előtt:

HSV: Rost - Demel, Kacar (Rincon 35'), Westermann, Aogo - Trochowski, Ze Roberto - Pitroipa (Petric 46'), Elia (Tesche 88') - van Nistelrooy, Ben-Hatira

Frankfurt: Nikolov - Jung, Clark, Petkovic (Kittel 81'), Köhler - Ochs, Meier (Caio 33') - Rode, Halil Altintop - Fenin (M. Heller 73'), Gekas

A Hamburg így egy helyezést lépett előre, egy pont előnye van a holnap játszó Freiburggal szemben.